Dijital PR

Markanızın ve Web Sitenizin Gösterimini Artırın

Dijital PR Nedir?

Dijital PR, şirketinizin çevrimiçi sesini duyurmakla ilgilidir. İşletmeler tarafından markanızın ve web sitenizin gösterimini artırmak için kullanılan etkili bir pazarlama stratejisidir.

Geleneksel olarak, PR bildiğimiz gibi yıllar içinde hem basılı hem de çevrimiçi kapsam oluşturmak için kullanılmıştır. Bununla birlikte, dijital PR’in tek amacı, devam eden SEO stratejinizin bir parçası olarak çalışmak ve çevrimiçi yayınlara bir hikaye anlatmak, çevrimiçi varlığınızı artırmak için çevrimiçi yayınlara hitap etmek için bir açılış sayfası şeklinde paylaşılabilir içerik oluşturmaktır. Ayrıca web sitenizin otoritesini ve güvenini artırmak için geri bağlantılar oluşturun, bu da sayfa sıralamalarını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

İster bilinen ve saygın bir işletme olun, ister yeni bir başlangıç ​​yapın, kapsama ulaşma yöntemi, oluşturduğunuz “öyküye” bağlı olarak yeni kitlelere ulaşmanın harika bir yoludur. Dijital PR içeriği, kime ulaştığınıza bağlı olarak niş veya üst düzey olabilir.

Marka bilinirliği ve iyileştirilmiş site sayfa gücünün yanı sıra, dijital PR, site trafiğini (oturumları) ve kullanıcı etkileşimi gibi ek avantajlar da sağlar; bu da elbette tüm hedeflerinizi, yatırım getirinizi (ROI) elde etmenize yardımcı olmaya yönlendirir, böylelikle iş hedefleriniz belirlenir.

Neden RekClick’i Seçmelisiniz?

RekClick’in Dijital PR Hizmeti

Rekclick’te size dijital PR desteği ve tam kampanya uygulaması sağlayabiliriz. İster daha sonra işi kendiniz üstlenmek için dijital PR fikirlerine ihtiyacınız olsun, ister ekibimiz başlangıçtan bitişe kadar tam erişim kontrolüne sahip olmayı tercih edin, uzmanlarımız esnektir ve hedeflerinize ulaşmak için en iyi olana kadar çalışacaktır.
Yatırım Getirisi (ROI) 85%
Backlink Denetimleri 85%
Reklam 95%
Geri Bağlantıların Önemi

SEO’da geri bildirimler Google’ın sitenizdeki içeriğin güvenilirliğini anlamasına yardımcı olur. Harici bir site sayfalarınızdan birine bağlanıyorsa, harici sitenin içeriğinin kalitesini de dikkate alır, bu nedenle hedeflenmiş, alakalı sitelerden geri bildirimler ve bağlantılar oluşturmak çok önemlidir.

Kullanıcı deneyimi, arama motoru sonuç sayfaları (SERP’ler) algoritmalarında ön plandadır ve sitenizi organik performans için optimize etmek söz konusu olduğunda, kendinizi tanımanız gereken bir ifade “EAT” karşınıza çıkar: Uzmanlık, Otorite ve Güven. E-A-T, şu andaki veya gelecekteki refahınız (fiziksel, finansal, güvenlik vb.) Üzerinde etkisi olabilecek sayfaları inceleyen ve web sitenizin güvenilirliğini dikkate almak için kullanılan Google’ın Your Money Your Life (Senin Paran Senin Hayatın) bileşeninden üretilmiştir.

Örneğin, Google gibi bir arama motoru, bir web sitesinin kalitesini kontrol etmek için bir alıştırma olarak sayfa kalitesi yönergelerini kullanarak web sitelerini incelemek için bir süreç geliştirmiştir. Bir web sitesi, bu bileşenleri tarayıcıların ve kalite değerlendiricilerinin yorumlayabileceği bir şekilde sunmazsa, kullanıcılarına güvenilmez görünmeleri nedeniyle cezalandırılma riski taşır ve bu da sayfa sıralamalarını ve trafiği düşürebilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, geri bildirimler gibi “güven” sinyalleri Google’ın (ve diğer SERP’lerin) web sitenizin güvenli olduğunu, kullanıcıyı yanlış yönlendirmediğini ve bilgilerin doğru ve alakalı olduğunu anlamasına yardımcı olmak için hayati önem taşır. Bu sinyalleri göz önünde bulundurarak, arama motorları, sitenizin, kullanıcının arama sorgusu için en iyi sonucu sağlamak amacıyla içeriğinizin kalitesine ek olarak, sayfanıza işaret eden geri bağlantıların alaka düzeyine ve uzmanlığına göre daha üst sıralarda yer alır.

Dijital PR Stratejisi ve Fikri
Verimli Şablonlar
Geri Bildirim Denetimleri
Kampanyanızın Yatırım Getirisini Raporlama

Dijital PR Nasıl Yapılır?

Dijital PR kullanmanın anahtarı, daha önce hiç kimse oluşturmadığı gibi değer katan ve benzersiz olan yüksek kaliteli bilgilendirici, stat odaklı içerik oluşturmaktan ibarettir. Sayfa yazmak söz konusu olduğunda, araştırma zorunludur, bu nedenle farklı bir şey sunan ve kitlenizin yanı sıra harici web sitelerinin ilgi alanlarına ilginç olacak içerik oluşturmak için çok sayıda ilginç (ve güvenilir) veri kaynaklarımız vardır.

Dijital PR için çoğaltması kolay olmayan bir hikaye (veya “içerik”) oluşturmanız önemlidir. Zaten bu kadar kolay olsaydı, gazeteciler ve yazarlar bu tür içerikleri her gün kendileri yaparlardı.

Hedefleriniz, yaşam tarzı yayınları ve belirli sektörlere özgü konuları kapsayan belirli siteler de dahil olmak üzere hem bölgesel hem de ulusal satış noktalarından farklı olacaktır. Dijital PR sürecinin de hayati bir parçası olmak için ilişki kurma ve markanız için yeni olan sitelerle temasa geçmek ve bunları sunduğunuz ürünle tanıştırmak için ilk erişiminizi kullanabilirsiniz.

Ne yazacağınızı araştırırken, markanızın nereye yerleştirilmesini istediğinizi ve kime başvuracağınızı da düşünmelisiniz. Sayfanın her iki tarafındaki kitlenizi tanıyın! Dijital halkla ilişkiler süreci sosyal yardımlarla tamamlanır. Satış konuşmanızı, fikrinizi nasıl oluşturursanız oluşturun, sayfanın ne kadar ilginç olduğuna bakılmaksızın, yine de onu ‘satmanız’ gerekir.

Dijital Halkla İlişkiler Araçları

Pazarlama Teknolojisi alanında birkaç bin araç vardır. Bir kampanyaya yardımcı olmak için araç listesini birkaç kişiye indirdik.

İşte yaygın Dijital PR araçları:

  • Google Analytics :Trafik artışının yanı sıra olası satışlar ve satış dönüşümlerini ölçer.
  • Google Arama Konsolu :Tıklamalarda, gösterimlerde ve marka sayısındaki artışı ölçer.
  • Gmail :Blogculara, gazetecilere ve etkileyicilere mesaj göndermek için e-posta platformu.
  • LinkedIn  :Kişileri tanımlamak için sosyal ağ.
  • Sosyal Medya : İsim duyurmak, Marka bilinirliğini artırmak için kullanılan mecralar.
Google-Premier-Partner
En yeni reklam özelliklerine, sektör güncellemelerine, arama eğilimi verilerine erken erişim ve özel olarak Google’dan sürekli desteğe sahip Google’ın önde gelen iş ortağı ajansıyız.
Telefon:+90 (212) 269 95 96