Video Reklamcılık

Markanızın YouTube, Instagram ve Daha Fazlasında Reklamını Yapın

Milyonlara Marka Hikayenizi Anlatın

Video reklamlar, mevcut müşterilerle etkileşim kurmanın ve yeni ve büyüyen işletmeler için marka bilinirliği oluşturmanın mükemmel bir yoludur.

Araştırmaya göre , “Görüntüleyenler bir videoda izlediklerinde mesajın% 95’ini, metinde okurken% 10’unu tutarlar.”

Video Reklam Öğesi

Her platform birbirlerinden farklıdır ve video reklamlarınızın her birinin en uygun şekilde tasarlanması veya ayarlanması gerekir.

En iyi dijital stratejilerde olduğu gibi, videonuzu planlarken kitlenizin önünde düşünmeli ve videonuzu her kitleye anlamlı ve etkili bir şekilde konuşacak şekilde geliştirmelisiniz.

Youtube’da videodan önce gösterilen reklamlar yayınlarken, reklamınızın atlanabilmesi için yaklaşık 6 saniyeniz vardır. Bu nedenle, kitlenizin bu çok kısa sürede ilgisini çekmek çok önemlidir. Videonun kendisine ek olarak, CTA yer paylaşımları ve sitenize veya mobil uygulamanıza bağlantılar gibi etkileşimli öğeler eklemek mümkündür. ( CTA = Harekete geçirici mesaj)

Yazılım 90%
Tasarım 80%
Pazarlama 85%
Video Reklamcılık nedir?
Video reklam, içerik akışı öncesinde, sırasında veya sonrasında oynatılan tanıtım içeriğidir. Bazı pazarlama uzmanları, video reklam tanımını, bir kişi üzerine bir fare imleci koyduğunda oynamaya başlayanlar ve dijital reklam ağlarında tanıtılan yerel video reklamlar gibi video içerikli görüntülü reklamlar içerecek şekilde genişletir.

Video Reklamcılığın Mevcut Durumu

Video reklamcılık, çevrimiçi kitlelere ulaşmanın en popüler yollarından biridir. Uzmanlar, video reklamcılığının önümüzdeki on yıla hakim olacağına inanıyor. Bu, şimdi pazarlama profesyonellerinin bu konuda daha fazla bilgi edinmesi ve kampanyalarla erişimlerini ve genel etkinliklerini nasıl iyileştirebileceğini araştırmak için ideal bir zaman olduğunu gösteriyor.

Videolarla pazarlama popülerlik kazanmasına rağmen, pazarlamacılar için garantili bir kazanç sağlamaz. İrlandalı bir araştırmanın sonuçları, katılımcıların % 60’ının isteğe bağlı video platformlarıyla ilişkili çok fazla reklam olduğunu hissettiğini gösterdi . Ayrıca, % 35’i bu reklamlardan hayal kırıklığına uğradıklarını söyledi çünkü istedikleri içeriği izlemelerini engellediler.

Video Yeniden Pazarlama
Video reklamların yeniden pazarlanması, müşterilerinizin web sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğunu veya mevcut video içeriğinizle etkileşime girdikten sonra kitlenize video reklamlar sunmanıza olanak tanır.

Bu özelliğin oldukça etkili olabilmesinin bir yolu, bir dizi bireysel videoya bölünmüş, ilerici ve ilgi çekici bir hikaye anlatmaktır. Her video görüntülendiğinde kullanıcıya hikayenin bir sonraki bölümü sunulur.

Video yeniden pazarlama, yalnızca marka bilinirliğini artırmak için değil, aynı zamanda müşteri sadakatini ve elde tutma oranını artırmak için de mükemmeldir.

Facebook

Sosyal platformların en büyüğü olan Facebook, dünya çapında günlük 1,3 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahiptir. Bu, işletmelerin ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için hem niş hem de daha geniş kitlelere ulaşması için mükemmeldir.

Youtube

YouTube’un 88’den fazla ülkede, İnternet’teki tüm insanların neredeyse üçte biri kadar bir milyardan fazla kullanıcısı var. Bu kullanıcılar her gün bir milyar saat içerik izliyor.

Instagram

En görsel ve yaratıcı sosyal platformlardan biri olan Instagram, kullanıcıların videoları ve görüntüleri takipçileriyle paylaşmalarına olanak tanıyor ve işletmelerin ürünlerini ve hizmetlerini geniş bir kitleye tanıtma yeteneğini unutmuyor.

fb-ad

Video yeniden pazarlama, web sitenizle nasıl etkileşime girdiklerine bağlı olarak veya mevcut video içeriğinizle etkileşime girdikten sonra kitlenize video reklamlar sunmanıza olanak tanır.

Bu özelliğin oldukça etkili olabilmesinin bir yolu, bir dizi bireysel videoya bölünmüş, ilerici ve ilgi çekici bir hikaye anlatmaktır. Her video görüntülendiğinde kullanıcıya hikayenin bir sonraki bölümü sunulur.

Video yeniden pazarlama, yalnızca marka bilinirliğini artırmak için değil, aynı zamanda müşteri sadakatini ve elde tutma oranını artırmak için de mükemmeldir.

REKCLICK

Google-Premier-Partner
En yeni reklam özelliklerine, sektör güncellemelerine, arama eğilimi verilerine erken erişim ve özel olarak Google’dan sürekli desteğe sahip Google’ın önde gelen iş ortağı ajansıyız.
Telefon:+90 (212) 269 95 96