Yeniden Pazarlama

Kitlenize Yeniden Bağlanın

Yeniden pazarlama, reklamlarınızı onlara daha özel olarak uyarlamak için farklı kitleler hakkında sakladığınız bilgileri kullanmayı içeren bir dijital pazarlama tekniğidir.

Yeniden pazarlamayı kullanmanın her zamankinden daha fazla yolu var ve bir zamanlar birçok reklam platformu için bir yenilik veya eklenti özelliği olduğunda, şimdi yaptığımız tüm pazarlamanın temel bir parçası ve yeniden pazarlamanın herkesin olmazsa olmaz bir öğesi olduğunu düşünüyoruz yönettiğimiz yeni ve mevcut ücretli arama kampanyaları. Yeniden pazarlamayı kullanarak stratejimizi, kullanıcıların farklı reklam kopyaları sunmadan bir kitle segmentini daha agresif bir şekilde hedeflemeye kadar web sitenizi ve hizmetlerinizi nasıl kullandıklarına göre ayarlayabiliriz.

Veriler, RekClick olarak yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır. Bu yüzden yeniden pazarlamayı yaptığımız tüm pazarlamanın ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz.

Yeniden pazarlama nedir?

Özetle, yeniden pazarlama (yeniden hedefleme olarak da bilinir), esas olarak web sitenizi veya diğer içeriği daha önce ziyaret etmiş kullanıcılar için kişiselleştirilmiş reklam kampanyaları (genellikle görüntülü reklamlar) oluşturur .

Yeniden pazarlamanın ardındaki temel fikir, markanızı veya ürünlerinizi zaten bilen ve bu nedenle çok daha yüksek dönüşüm şansına sahip kullanıcılara ulaşmaktır. Her şey kullanıcıyı birkaç kez hedeflemek, ilerledikçe kişiselleştirmek ve kullanıcıyı dönüşüm hunisinde ilerlemeye teşvik etmekle ilgilidir.

Yeniden pazarlama sistemimiz nasıl çalışır?

Yeniden pazarlama kampanyalarınızı oluşturmakla ilgileniyoruz ve bunların oldukça anlaşılabilir şekilde yapıyoruz! Tek yapmanız gereken bize ulaşmak:

Google AdWords hesabınıza (veya eşdeğer bir reklamcılık aracına) erişelim ve yeniden pazarlama etiketinizi alalım. Bu etiket, web sitenizin tüm sayfalarının gövdesine (önce </body>) yerleştirmeniz gereken bir HTML kodu parçasıdır.

Bir yeniden pazarlama listesi (veya birkaç tane!) Oluşturuyoruz.  Bunlar, web sitenizde belirli bir eylem gerçekleştiren tüm kişilerin oluşturduğu listelerdir, böylece hedefinize göre yapılandırabiliriz. Örneğin, geçen ayın tüm web sitesi ziyaretçilerinizle veya belirli bir sayfayı ziyaret eden tüm kullanıcılarla bir liste oluşturabilirsiniz. Alışveriş sepetlerine belirli bir öğe ekleyen, ancak asla satın almayan kullanıcılar gibi dönüşüm hunisinde hangi aşamaya bağlı olarak bunları segmentlere ayırabilirsiniz. Listenizi yapılandırdıktan sonra, gereken minimum kullanıcı sayısına sahip olmak için birkaç gün hatta hafta beklemeniz gerekebilir.

Kampanyanızı etkinleştiriyoruz. Yeni bir yeniden pazarlama kampanyası oluşturuyoruz ve oluşturduğumuz listelerden birine hedefliyoruz. Dil, coğrafi konum, teklif vb. Gibi normal ayarlarla siz de oynayabilirsiniz.

Reklamınızın bir veya daha fazla varyasyonunu oluşturuyoruz. En iyi performans gösteren kampanyalara bağlı kalarak kampanyanızı optimize etmenize yardımcı olur.

Kampanyanız hazır!

Bizim ile Yeniden Pazarlama Stratejisi Oluşturmanız İçin 3 Neden

Tıpkı herhangi bir pazarlama stratejisi gibi, doğru araçlar ve eğitimle, muhtemelen kendi başınıza bir kampanya yürütebilirsiniz – ancak bu, yapmanız gerektiği anlamına gelmez.

Bir yeniden pazarlama kampanyasının sunduğu avantajlardan gerçekten yararlanmak istiyorsanız, en iyi yeniden pazarlama ajansını işe almak en iyi seçenektir. Neden?

Birkaç neden var:

1. YENİDEN PAZARLAMA ŞİRKETİMİZİN DENEYİMİ

Deneyimlerimizi söylediğimizde, sadece yeniden pazarlamayı kastetmiyoruz – aynı zamanda sektörünüzdeki müşteriler için dijital pazarlama kampanyaları oluşturma konusunda deneyime sahibiz.

Bu, sizin ve işletmeniz için en başarılı kampanyayı oluşturmak üzere karşılaştırma yapabilecekleri sayısız önceki kampanyaya sahip olduğumuz anlamına geliyor.

Sadece bu da değil, aynı zamanda pazarlama, yeniden pazarlamayı ve müşterileri nasıl dönüştüreceklerini anlamalarını sağlamak için 10 yıldan fazla deneyime sahip bir yeniden pazarlama ajansıyla çalışmayı düşünmelisiniz. RekClick’in on yıldan uzun süredir var olduğunu biliyor muydunuz? Bu doğru! Ayrıca, benzersiz yeniden pazarlama kampanyanızı üstlenmeye hazır şirket içi pazarlamacımız var.

Hangi şekilde olursa olsun, bir yeniden pazarlama şirketi kiraladığınızda, söz konusu yeniden pazarlama olduğunda muhtemelen sizden daha fazla deneyime sahip olurlar – bu da onları yani bizi kampanyanızı yönetmek için en iyi seçenek haline getirir.

2. REKCLICK YENİDEN PAZARLAMA STRATEJİLERİNİ HIZLI BİR ŞEKİLDE UYGULAR

Bir yeniden pazarlama ajansıyla çalıştığınızda, iyi yağlanmış bir makineyle çalışıyorsunuz. Muhtemelen kampanyanız üzerinde çalışan bir takım uzmanlar vardır, bu da işleri rekor sürede halledebilecekleri anlamına gelir.

Kendinizi yeniden pazarlamanın iplerini öğrenmek veya hatta şirket içi bir ekibi işe almak için para harcamak yerine, RekClick gibi bir yeniden pazarlama şirketinin hızını ve verimliliğinden faydalanmak sizin için en doğru seçim olacaktır.

3. ÖZEL ARAÇLARA VE KAYNAKLARA ERİŞİMİMİZ VAR

Piyasadaki en iyi yeniden pazarlama stratejisine sahip olmak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz bir Google Partner ajansıyla çalışmaktır . Sadece daha önce bahsettiğimiz nedenlerle değil, aynı zamanda kampanyanızı harika kılacak en son araçlara ve kaynaklara erişimleri olduğu için.

Bir ajans olarak, kampanyanızı bir sonraki seviyeye taşıyabilecek yeni yeniden pazarlama stratejileri konusunda bilgi sahibi olacaklar ve ayrıca yeni stratejileri izleyecek araçlara ve bilgi birikimine sahip olacaklar.

RekClick, bir Google Premier Ortağıdır, yani:

  • Benzersiz satış eğitimleri ve yönetici iş eğitimleri alıyoruz
  • Google’dan telefon, sohbet ve e-posta desteği alıyoruz
  • Yeni iş stratejisi danışmanlığı alıyoruz
  • Ve dahası!

Bir Google Premier İş Ortağı ile çalışırken, en iyinin en iyisiyle çalıştığınızdan emin olabilirsiniz – Google öyle diyor bile!

Dinamik Yeniden Pazarlama

Dinamik yeniden pazarlamayla, kullanıcıların sitenizde en son baktıkları ürünlerin dinamik olarak oluşturduğu reklamları sunmak için birden fazla kitle sinyali kullanırız.

Reklamlar, web sitenizde bir satın alma işlemini tamamlamadan önce kesintiye uğrayan kullanıcıları yakalamak için harika bir yoldur.

Sepet Terk Edenler

Sepet terk edenleri segmentlere ayırmak ve özellikle hedeflemek, kayıp satışları yeniden yakalamanın harika bir yolu olabilir.

Web sitesi kullanıcılarının sepete ulaşmasının ancak bir satın alma işlemi gerçekleştirememesinin ve yeniden pazarlamayı kullanarak bu kitle ile doğrudan iletişim kurabilmemizin birkaç nedeni vardır. Zamana duyarlı reklamların ve promosyon kodlarının kullanılması, bir kullanıcıyı sitenize dönmeye ve satın alma işlemi yapmaya teşvik etmek için özellikle etkili olabilir.

Uzun Süreli Satış Döngüleri

Birçok reklam veren için, özellikle B2B(işletmeden işletmeye) sektörlerinde olanlar için, satın alma yolculuğu uzun olabilir. Yeniden pazarlama, daha uzun bir süre boyunca daha yumuşak eylemleri teşvik etmenin veya müşterinizin karar verme sürecinde göz önünde kalmanızı sağlamanın çok etkili bir yolu olabilir.

Google-Premier-Partner
En yeni reklam özelliklerine, sektör güncellemelerine, arama eğilimi verilerine erken erişim ve özel olarak Google’dan sürekli desteğe sahip Google’ın önde gelen iş ortağı ajansıyız.
Telefon:+90 (212) 269 95 96