Posted on / by mustafacelik / in Google Adwords, Google Reklamı

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google Adwords Nasıl Çalışır?

En büyük arama motoru olan Google gelirlerinin %80 i reklamlardan oluşuyor. Reklam gelirleri arasında en büyük payı olan ise Google Adwords olarak görünüyor. Kullanıcı bütçesi ne olursa olsun büyük avantaj sağlayan Google Adwords bugün milyonlarca kişinin kullandığı bir reklam alanı. Peki bu alan nasıl çalışır? Google algoritmasına göre çalışan bu sistem hakkında size biraz bilgi vermek istedik.

Google Algoritması Nedir

Google algoritması sistemine göre hesaplanan sistemde öncelikle anahtar kelimelerinizi seçiyor ve anahtar kelimelere tıklanması durumunda ayırdığınız bütçenizi belirliyorsunuz. Google, seçtiğiniz anahtar kelimelere 1 ila 10 arasında bir kalite puanı belirler. Ziyaretçiler Google da arama yaptığında sizin ve diğer reklam verenlerin TBM (tıklama başına maliyet) ve kalite puanları çarpılarak açık arttırmaya sokulur. Açık arttırma sonucunda Google daki sıralamanız belirlenir. Bu sisteme göre sıralamanız her aramada değişebilir.

Kalite Puanınızı Yükseltin

Kalite Puanı yüksek olması açılış sayfanızın şeffaflığı, açık bilgiler içermesi ve kolay gezinilebilirlik özelliği, sitenizin reklamınızla ilgili içeriğe sahip olması ve elbette tıklanma oranınızın yüksek olması ile ilgili. Google Adwords e dahil olmak sosyal medyada var olmak için olmazsa olmaz bir yoldur.

Arama motorunda sıralamanızın yükselmesinde en etkili yöntem olan Adwords sayesinde sesinizi daha hızlı duyurabiliyorsunuz. Google reklamlarınızın yayınlanmasından ücret talep etmiyor. Reklamlarınıza tıklanması durumunda sizin belirlediğiniz bütçenize göre ödeme yapıyorsunuz. Bu anlamda kullanıcılar için oldukça avantajlı. Google sisteminin kullanıcı koruma özelliğinden dolayı sürekli olarak kontrol mekanizması ile yönettiği Google Adwords ile kısa zamanda bilinirliğinizi arttırabiliyorsunuz.

Google Adwords e Başvurmak Çok Kolay

Google reklamları bugün arama motorları içinde en çok talep alan araçlardandır. Bunun için başvuru formu göndermeniz yeterli oluyor. Ayrıca bunula ilgili hizmet veren siteler de mevcut. Google Adwords avantajından istediğiniz bütçe ile sizler de yararlanabilirsiniz.

İletişim : 0212 269 95 96

 

Tags:

Bir cevap yazın