Posted on / by mustafacelik / in Google Reklam, Google Reklamı, Reklam Fiyatları / 1 comment

Google Reklam Fiyatları Ne Kadar? Google Reklam Ücretleri Nedir?

Google AdWords Reklam Fiyatları? Ücretleri?ödeme

Google Reklam Fiyatları Ne Kadar? Google Reklam Ücretleri Nedir?

Google AdWords reklam sistemi; kişisel veya şirketinize ait olan web sitenizi en üst sıralara çıkarır. Çünkü sizin için marka bilinci yaratmak ve aramalarda üst sıralara çıkmak çok önemlidir.

İnternet kullanıcılarına dayalı olarak yapılan araştırmalar ve istatistikler gösteriyor ki; arama motoru kullananların çoğundan fazlası aramalarda üst sıralarda çıkan web sitelerinin güvenilir olduğunu düşünmektedir. Bu araştırmalar ve istatistikler ışığında kişisel veya şirketlere ait web sitelerinin Google’ın reklam sistemi içinde bulunması gereklidir.

Google Reklam Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Google reklam fiyatı web sitenizin açılış sayfası, reklam kurulum kalitesine, rakiplerinize ve rekabete göre değişmektedir. Dilerseniz Google reklam fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google reklam sistemi içinde başarılı olmak ve ayrıca önemli bir yer edinmek çok zor değildir. Reklam yapmak maliyeti yüksek bir iştir. Bu maliyeti kontrol altında tutmak ise çok zordur. Google reklam sisteminde bulunan Adwords hesabınız ile düzenli kontroller yapabilirsiniz. Adwords ile reklam maliyetinizi takip edebilir ve reklam bütçenizi belirleyebilirsiniz. Hatta günlük bütçeler hazırlayabilirsiniz. Bu da maliyeti yüksek olan reklam işinde daha uygun maliyete reklam yapmanızı sağlamaktadır. Ayrıca Adwords hesabınızdan düzenli olarak kontroller yaptığınızda maliyet olarak eksiden artıya geçeceğinizde kesindir. Google reklam sisteminde önceden kesin bir maliyet çıkarmak zordur. Reklam türlerine göre maliyetleri birçok etken etkilemektedir. Buna reklamın yayınlanacağı hedeflenen ülkeler ve şehirler gibi hedeflemelerde dahildir. Bütün bunlar rekabet unsurları neticesiyle maliyetlerin değişkenliğine yol açmaktadır.

Google reklam sisteminin önemli konularından birisi de açık arttırmanın içine girebilmek için hedef ve teklif türü belirlemek gerekmektedir. Bunlar nelerdir sorusuna aşağıda yazılı olan cevapları vereceğiz.

  • Reklamlarınıza tıklamalar için ödeme yapmak (CPC – Cost Per Click)

Tıklama başı maliyet veya TBM olarak bilinen bu reklam türü web sitenizin trafiğini arttırmak için en etkili yöntemlerden biridir. Reklamınızda kriterleri belirlerseniz ve reklamınızın kriterleri uygun bir şekilde yayınlandığında her tıklanma, sizin belirlemiş olduğunu günlük veya mevcut bütçeden harcama gerçekleştirilir. Günlük bütçeniz biterse tıklamalardan daha fazla harcama yapmamak için reklam otomatik olarak durdurulur.  Eğer günlük bütçe belirtilmemişse bütçenizden kullanmaya devam eder.

  • Reklamlarınızın gösterilmesi için ödeme yapmak (CPM – Cost Per Mile)

Gösterim başı maliyet veya BGBM olarak bilinen bu reklam türü web sitenizin marka bilinirliğini arttırmak için en etkili yöntemlerden biridir. Sadece Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında kullanılır. Reklamınızın gösterimi 1000 adet olduğunda bu Google Reklam Sistemi için 1 birim olarak kabul edilir ve bu birim üzerinden ücretlendirme yapılır.

  • Reklamınızın dönüşüm getirmesi için ödeme yapmak

Edinme başı maliyet veya EBM teklifi olarak bilinen bu reklam türü satın alma, form doldurma, kayıt olma gibi dönüşüm odaklı reklamları içermektedir. EBM teklifi olarak bilinen bu yöntem daha çok satış amaçlı web siteler ve yahut üye kazanmak amaçlı sitelerin çoğunlukla kullandığı bir yöntemdir. Diğer reklam türlerine göre maliyeti düşüktür.

Tags:

One thought

Bir cevap yazın