Posted on / by mustafacelik / in Genel

Google Reklam ile İşinizi Büyütün

Google Reklam ile İşinizi Büyütün

Google reklam ile işletmeninizin reklamını Google arama motoru ve iş ortakları web sitesinde yaparak yeni müşteriler edinebilirsiniz. Yeni müşteri edinen her işletme karlılık oranını artırmakta ve işine yeni yatırımlar yapmaktadır. Google reklam ile sektörünüze ilgi duyan potansiyel müşterilerinizi web sitenize çekebilir ürün ve hizmetlerinizin satılmasını sağlayabilirsiniz.

Google Reklam ile müşteri hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

İletişim : 0212 269 95 96

Rakipleriniz Google Adwords Reklamı Kullanılıyor!

Muhtemelen sizde rakiplerinizin Google reklamı verdiğini Google’da arama yaparken görüyorsunuzdur. Siz Google reklamı vermediğiniz sürece rakipleriniz size gelecek müşterinizi sizden önce ulaşıyor. Genellikle Google reklam verenleri çok yüksek reklam bütçeleri olduğunu zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Google reklamları doğru bir şekilde yönetildiğinde reklam maliyetleri düşmekte ve sizinle iletişim kuran potansiyel müşteri sayısı artmaktadır.

Google Reklam’da Hedefleme Seçenekleri

Google Reklam’da Anahtar Kelime Hedefleme : Google arama motorunda sektörünüz ile arama yapan potansiyel müşterileri hedefleyerek bulunmanızı sağlayabilirsiniz. Kullanıcılar Google’da arama yaparken kullandıkları anahtar kelime öbekleri ile sizin anahtar kelimeleriniz eşleştiğinde reklamlarınız gösterilir ve sadece kullanıcı sitenize tıklama yaptığı zaman ücretlendirilirsiniz. Reklamda gösterime ücret ödemezsiniz.

 

blankGoogle Reklam’da Bölgesel Hedefleme : Lokal müşterilere hizmet veriyorsanız en yakınınızdaki potansiyel müşterileri Google reklamı ile hedefleyebilirsiniz. İşletmenizi merkeze alarak km bazında yakınlık ve uzaklık ile en yakınınızda olan ve sektörünüzle ilgilenen kişilere reklam gösterimi yapabilir, dilerseniz de  tüm şehirdeki kişileri hedefleyerek, hedef kitlenizi artırabilirsiniz. Böylece reklamınızı görecek kişiler artacak satış yapma olasılığınız artacaktır.

Ayrıca Google Reklam’da birden fazla lokasyon bölge hedefleyebilir, istemediğiniz bölgeleri hariç bırakabilirsiniz.

Bölgesel Google Reklam’da bütçeniz kısıtlı durumlarda yada sadece bölgesel faaliyet gösteriyorsanız önerebiliriz.

 

 

 

Google Reklam’da Cihaz Hedefleme : Google Adwords reklamlarında akıllı telefonları/cihazları hedefleyerek masaüstü bilgisayarların reklamlarınızı görmesini kısabilir, yada tam tersi işlemi yapabilirsiniz. Günümüzde bilgisayar kullanımı işletmelerin daha çok kullandığını düşünürsek işletmelere yönelik reklam oluşturmak istiyorsanız masaüstü bilgisayarları hedefleyebilirsiniz.

blank

 

Google Reklam’da Yeniden Hedefleme / Pazarlama : Web sitenize girmiş potansiyel müşterileri yeniden hedefleyerek özel reklam çalışması yapabilir, kampanya duyurusu yada özel indirimler sunabilirsiniz. Bu reklamları daha önce sizde deneyimlemiş olabilirsiniz. Bir web sitesini ziyaret edip çıktığınızda, daha sonra tüm popüler haber sitelerinde / bloglarda daha önce ziyaret etmiş olduğunuz web sitesinin reklamları sizi takip ederek kendilerini hatırlatmakta ve tekrar web sitelerini ziyaret etmenizi istemektedir.

Böylece hem marka bilinci akılda kalır hale gelmekte ve satış yapma olasılığı artmaktadır.

 

 

 

Google Reklam’da İçeriğe Dayalı Hedefleme : Reklamlarınızı, görünebileceği yerlerle eşleştirmek için tercih ettiğiniz yöntem. Anahtar kelimeler ve yerleşimler bunun en yaygın örnekleridir.

  • Bir reklam grubunda anahtar kelimeler ve yönetilen yerleşimler gibi birden fazla hedefleme yöntemi kullanabilirsiniz.
  • Görüntülü Reklam Ağı’nda, her bir reklam grubu için reklamlarınızı göstermek üzere bir hedefleme yöntemi ekleyip teklifleri belirleyebilir veya yalnızca teklif belirleyebilirsiniz. Örneğin, bir reklam grubuna yerleşim eklerseniz, aşağıdaki iki seçenekten birini belirtebilirsiniz:
  • Reklamları yalnızca bu yerleşimlerde göster (varsayılan): Reklamlarınız seçtiğiniz yönteme göre hedeflenir ve yalnızca eklediğiniz yerleşimlerden birinin eşleşmesi durumunda gösterilir.
  • Reklamları uygun tüm yerleşimlerde göster: Reklamlar diğer hedefleme yöntemlerinize göre gösterilir. Ancak, reklamlarınızın bu yerleşimlerde gösterilme şansını artırmak için bu yöntemde teklifler belirleyin.

Kaynak : Adwords

 

Google Reklam’da Konu ile Hedefleme : İşletmenizin belirli müşterilere hitap etmesi gibi, müşterileriniz de belirli konulara ilgi duyuyor olabilir. Konu hedefleme, AdWords reklamlarınızı, tarım, müzik veya tamamen başka bir şey olsun, bu tür konularla ilgili web sitesi sayfalarına yerleştirmenize olanak tanır.

Konu hedefleme, reklamlarınızın seçtiğiniz konularla ilgili içeriğe sahip Görüntülü Reklam Ağı sayfalarında gösterilmeye uygun olmasını sağlar. Web’deki içerik zamanla değiştiği için, reklamlarınızın göründüğü sayfalar da değişebilir. Reklamlarınızı bu tür sayfalarda görüntülemek üzere, reklamlarınız için alakalı bulduğunuz bir veya daha fazla konu seçmeniz yeterlidir.

Örnek

Örneğin, “Otomobiller ve Araçlar” konusunu hedefleyerek reklamınızın, otomobiller veya otomotivle ilgili diğer temalarda içeriği bulunan Görüntülü Reklam Ağı web sitelerinde veya diğer yerleşimlerde görüntülenmesini sağlarsınız. Ayrıca, “Kamyonlar ve Arazi Araçları”, “Ticari Araçlar” veya “Motosikletler” gibi daha spesifik alt konular da seçebilirsiniz.

Konu hedeflemeyi diğer hedefleme seçenekleriyle birlikte de kullanabilirsiniz. Bunlar, reklamınızın özellikle gösterilmesini istediğiniz sayfalar veya sitelerin oluşturduğu tek tek yerleşimler (yerleşim hedefleme) ve reklamınızın gösterilmesini tetikleyecek anahtar kelimeleri seçmenize olanak tanıyan anahtar kelime hedeflemedir.

Örnek

Aynı reklam grubunda newyorktimes.com yerleşimini ve “Spor” konusunu hedeflemeye karar verdiğinizi varsayalım. Bu durumda reklamınız, newyorktimes.com web sitesinin yalnızca Spor konusuyla alakalı sayfalarında gösterilir.

Konu hedeflemeyi neden kullanmalısınız?

  • Ek trafik oluşturmak veya hızlı bir şekilde geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsunuz.
    Örneğin, bisiklet satıyorsanız ve müşterilerinizin yürüyüş ve kampçılığı da sevdiğini biliyorsanız, reklamlarınızın bu konuyla ilgili web sayfalarında görünmesi için Yürüyüş ve Kampçılık alt konusunu seçerek daha geniş bir kitleye ulaşmayı deneyin.
  • Esnek veya sınırsız bir kampanya bütçeniz var.
  • Reklam yayınınızı hızlı bir şekilde artırmak istiyorsunuz veya kısmen esnek bir EBM hedefiniz var.
  • Reklamlarınızın iyi performans göstermeyen veya işletmenizle ilgili olmayan belirli konular hakkındaki sayfalarda görünmesini engellemek istiyorsunuz.

Kaynak : Adwords

 

 

 

Tags:

Bir cevap yazın