Posted on / by mustafacelik / in Google Adwords, Google Reklamı, İnternette Reklam Vermek, Reklam Vermek

Google Reklam Türlerinin Etkili Kullanımı

Google Reklam Türlerinin Etkili Kullanımı

Google reklamcılığının temelini; doğru kişiye, doğru yerde ve doğru zamanda ulaşma mantığı oluşturmaktadır. Bunu da minimum maliyete ihtiyaç duyması bu tekniğin ayrıcalıklarından biridir.

Kullanıcılar, Google’da bir şeyi merak ettiklerinde, istediklerinde ve ihtiyaç duyduklarında arama yaparlar. Bu aramalar sonucunda markanızın üst sıralarda görünür olması; arama yapan kullanıcının kararını etkilemek için önemli bir etkendir. Bu da markalar için bir yarışın başlangıcı olduğu anlamına gelmektedir.

Her markanın peşinde olduğu Google aramalarında üst sırada çıkmak için neler yapılabilir? Diğer markalar arasından sıyrılmak, onlardan geride kalmamak için Google reklamcılığı ne gibi bir kazanç sağlar? Bunları cevaplayabilmek için Google reklam türlerini bilmek ve hangi reklamın sizin için uygun olacağına karar vermeniz gerekmektedir. Yazımızda bunları inceleyeceğiz:

 

Google Reklam Kampanya Türleri

Google Arama Ağı Reklamları

Arama ağı reklamları; müşteriniz olma potansiyeli yüksek olan kullanıcılara ulaşmak, onlara satış yapmak, sürekli müşteriniz haline getirmek ve bu kullanıcılara karşı marka bilinirliğinizi artırmak için etkilidir. Bütçenizi tasarruflu harcar. En basiti; yalnızca tıklamalar için ödeme ister. Satışlarınızı artırırken, rakiplerinizi de geçmenizi sağlar. Yeni müşteri kazanmanızı hedefler.

Google Görüntülü Reklam Ağı

Potansiyel ve var olan müşterileriniz ile dijital ortam içerisinde çeşitli reklam çeşitlerini kullanarak etkileşime geçmeniz için etkili bir kampanya türüdür. Bunu yaparken, yeni müşteriler kazanmaya ek olarak; marka bilinirliğinizin artmasına katkı sağlar. Görüntülü reklam ağı ile Türkiye’deki ziyaretçi sayısı en yüksek olan sitelerde google reklam

Google Video Reklamlar

Video reklamları, YouTube üzerindeki potansiyel ve var olan müşterilerinize görsel olarak ulaşmanızı sağlayan en etkili yöntemlerden biridir. Video reklamlarında; video önü, video içi, video sonu ve atlanamayan reklam özelliklerinde birini kullanabilirsiniz. Evde ve dışarıdaki potansiyel müşterilerinize ulaşarak dikkatlerini çekmeyi başarabilirsiniz. Maliyet açısından sizin iyiliğinizi düşünen bu reklam türünde; videolarınız 30 saniyenin altında izlenir ve kapatılırsa veya tamamı izlenmeden kapatılırsa ödeme yapmazsınız.

Google Alışveriş Reklamları

Satış yaptığınız bir işletmeye sahipseniz; mağazanızın tanıtımı ve web sitenizin trafiğinin artması için alışveriş reklamlarını yani Google Merchant Center reklamlarını tercih etmeniz etkili olacaktır. Kullanıcının arama sonuçları sayfasında bilgi almak istediği ürünle ilgili; ürün adı, ürün fiyatı, mağaza bilgileri ve ürünün görseli gibi önemli bilgileri görmesine imkan sağlar. Bu bilgiler; kullanıcının öğrenmek istediği detayları geniş bir görünüm içinde verdiği için dikkat çekiciliği yüksek olur ve potansiyel müşterilere ulaşmanız için kolaylık sağlar. Doğrudan satış odaklı olması, daha nitelikli bir satış gerçekleştirmenize etki eder.

Google Mobil Reklamlar

Mobil cihazların kullanımının artmasıyla birlikte mobil reklamların da etkileşimi artırmak amacıyla kullanımına ağırlık verilmeye başlanmıştır. Genellikle; bir uygulamanın tanıtımı ve işletmenin telefon numaralarının eklenmesi gibi amaçlar için kullanımı oldukça etkili olan google reklam türlerinden biridir.

Gmail Reklamları

Gmail kullanıcılarına yönelik olan bu reklam türünde, kullanıcı reklam metnine tıkladığında; reklam video ve görsel içeren mail boyutuna dönüşür. Potansiyel müşterilerin mailleri hedeflenerek; düşük maliyet ile yüksek dönüşüm alabilirsiniz.

Google Reklam ile Başarın:

  • Google reklam ile müşterileriniz tarafından telefon trafiğiniz artar,
  • Google reklam ile teklif verme sayınız artar,
  • Google reklam ile sektörel farkındalığınız artar,
  • Google reklam ile yeni müşteriler edinirsiniz,
  • Google reklam ile marka bilinirliliğiniz artar,
  • Google reklam ile karlılık oranınız yükselir,
  • Google reklam ile işleriniz artar,
  • Google reklam ile başarılı bir marka olursunuz.

RekClick ile Google Reklam verin Başarın!

Tags:

Bir cevap yazın