Posted on / by mustafacelik / in Google Adwords, İnternet Reklamcılığı, İnternette Reklam Vermek

İnternet Reklamcılığının Devrimi

İnternet Reklamcılığının Devrimi

İnternet üzerinde uygulanan pazarlama ve reklam alanlarında uygulanan birçok farklı yöntem ve format internet reklamcılığı adı altında toplanmaktadır. Günümüzde, internet üzerindeki tüm bilgilere saniyeler içinde ulaşılabildiğini düşündüğümüzde; ürün ve hizmet tanıtımı için önemli bir etkisinin olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle; kolay ölçülebilirliği, düşük maliyet ile yüksek geri dönüşler alınabilmesi, direkt olarak hedef kitleye ulaşılabilirliği gibi özellikleri sebebiyle dünya genelinde tercih edilen bir reklamcılık türüdür. Bu özellikler klasik mecralarda yapılan reklam faaliyetlerine kıyaslandığında, ölçülebilirlik ve maliyet konularında internet reklamcılığı çok daha avantajlı konumdadır.

İnternet Kullanım Oranı

İnternet reklamcılığı sayesinde; hedef kitlenize en etkin şekilde ulaşarak, sizden haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz. Marka bilinirliğinizi mümkün olan en az maliyetle artırabileceğiniz internet reklamları ile markanız ve müşterileriniz arasında duygusal bir bağ kurmayı başarabilirsiniz.

blank
Türkiye’de İnternet Kullanım Oranı

Hedef kitlenize direkt olarak ulaşma ve bunun sonucunda gerçekleşen geri dönüşleri raporlama şansına sahip olabileceğiniz internet reklamcılığı markanız için karlı bir yatırımdır.

İnternet kullanıcılarının ilgi alanlarındaki reklamlara ulaşabilmeleri, kendi istekleri doğrultusunda kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Bu doğrultuda; internet reklamcılığının sağladığı en önemli avantajlardan biri olarak, kullanıcıların ziyaret ettikleri web siteleri üzerindeki reklamları görüntülemeleri için herhangi bir zorlama olmamasını gösterebiliriz. Bu da, gereksiz harcama yapmanızı engellemektedir.

blank
İnternet Reklamcılığı Sponsorlu Bağlantılar

İnternet reklamlarının diğer önemli avantajları ise; esneklik ve hedefleme imkanını sağlamasıdır. Buna göre, yatırımınızın karşılığını tam anlamıyla alabilmeniz için müşterinizin ihtiyaçları ve marka stratejinize uygun olarak, yer ve zaman ayarlamasını yapabilirken; cinsiyet, bölge, eğitim, ilgili alanı gibi alanları da belirleyebilirsiniz.

blank
İnternet Reklamcılığı Kitle ve Hedefler

Teknolojinin sürekli gelişmesiyle, internet reklamcılığı da standartlaşmış formatlarına yenileri eklenmeye devam etmektedir. Bu çok çeşitlilik de, farklı reklam çeşitleri için farklı fiyat uygulaması anlamına gelmektedir.

Reklamcılığın hızla gelişmesi, ardından gelen internet reklamcılığının çok daha hızlı gelişmesine etki etmiştir. İnternet reklamları offline reklamlar ile karşılaştırıldığında ise; bu gelişimin sebebini daha net görebiliyoruz. İzlenme oranının yüksek olduğu bir televizyon kanalını ve trafiğinin yoğun olduğu bir web sitesini karşılaştırdığımızda; televizyon kanalı için verilen reklamın maliyeti çok yüksek olurken, web sitesi için verilen reklamın maliyeti çok daha düşük olacaktır.

blank
İnternet Reklamcılığı Devrimi
Tags:

Bir cevap yazın