Posted on / by mustafacelik / in Genel, İnternette Reklam Vermek, Marketing, Reklam Vermek

İnternette Reklam Vermek

İnternette Reklam Vermek

Teknoloji çağının hızla ilerlediği günlerde olmamız, günümüzün büyük bir çoğunluğunu sanal dünyada geçirmemize neden oluyor. Bu bir dezavantaj gibi görünüyor olsa da günümüz şartlarını göz önüne aldığımızda bu tempoya yetişebilmemizi ve zamanımızı iyi değerlendirebilmemizi sağlıyor.  İnternetten reklam verme kavramını sık sık duymamızın nedeni işte bu hızlı tempodan kaynaklanıyor.

Zamanımızın popüler konuları arasında olan internet reklamları hızla değişen bir süreç içinde. En büyük arama motoru olan Google bugün kullanıcılara birçok fırsat sunuyor. Sanal dünyayı avucuna almış olan Google, İnternetten reklam verme kapsamında farklı olanaklar sunuyor. Bu olanaklar arasında en büyük yeri olan hiç şüphesiz Google Adwords. Bu hizmet ile internet kullanıcılarına çok kısa zamanda sesimizi duyurmamız mümkün oluyor.

İnternetten Reklam Verirken Nelere Dikkat Edeyim?

Çevremizdeki insanlara baktığımızda herkesin elinde mutlaka tablet ya da akıllı telefon görüyoruz. Parklarda, kafelerde ve aslında her yerde insanlar çevreleriyle ilgilenmek yerine internette vakit geçirmeyi tercih ediyor. Çevrenin hepimiz için anlam değiştirdiği bir gerçek. Artık çevre demek sosyal medya demek.

Firmalar da artık internette boy göstermeyi bir ihtiyaç olarak benimsemiş görünüyorlar. Peki internetten reklam verme bize nasıl kazanç sağlar? İşte bu soru yakın geçmişte tüm firmaların sorduğu bir soruydu. Sosyal medyanın firmalara sağladığı kazanç belirgin hale geldiği için ciddi bir talep söz konusu. Internetten Reklam verirken nelere dikkat edeyim diyorsanız işe ilk olarak basit bir dil kullanmak ile başlayabilirsiniz.

  • Yalın bir dil kullanın
  • Anahtar kelimeleriniz reklamlarınız ve hizmetleriniz ile alakalı olsun
  • Mobil cihazlara uygun siteler kurun
  • Mobil cihaz kullanıcılarını cezbedici sloganlar ve reklam metinleri seçin
  • Kullandığınız URL reklamlarınız ile bağlantılı olsun.
  • Negatif anahtar kelimeler kullanarak reklamlarınızın alakasız alanlarda görünmesini önleyebilirsiniz.

İçerikleriniz ne kadar anahtar kelimeleriniz ile ilişkili olursa potansiyel hedef kitlenize o kadar çabuk ulaşırsınız. Bu aynı zamanda reklam maliyetleriniz açısında da avantaj sağlamanıza yardımcı olur.

İnternette Reklam Vermek için : 0212 269 95 96

 

Tags:

Bir cevap yazın