Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO), ister bir ürün satın alıyor, ister bir form dolduruyor ya da sadece telefonu alıyor olsun, web sitenizde istenen bir hedefi tamamlayacak kullanıcı sayısını geliştirme sürecidir.

RekClick Logo Siyah
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Nedir?
Basitçe söylemek gerekirse, Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO), ister bir ürün satın alıyor, ister bir form dolduruyor ya da sadece telefonu alıyor olsun, web sitenizde istenen bir hedefi tamamlayacak kullanıcı sayısını geliştirme sürecidir.

Düzgün bir şekilde gerçekleştirildiğinde, büyük bir CRO kampanyası zaten sahip olduğunuz trafikten daha fazla iş oluşturur ve web sitenizin potansiyel müşteriler veya müşteriler üzerinde kaybetmemesini sağlar.

Web sitenizde büyük miktarda trafik varsa, dönüşüm oranındaki küçük iyileştirmeler bile iş hayatında önemli bir artışa neden olabilir. Etkili bir CRO kampanyası, sitenizdeki kullanıcıların % 3’ünü veya %15’ini dönüştürmek arasındaki fark olabilir.

İşletmenize fayda sağlayacak herhangi bir metriği etkileyecek değişiklikler yapılabilir. Recklick’te, kapsamlı endüstri araştırmaları yapıyoruz ve çevrimiçi kullanıcılarınızın nasıl davrandığını ve dijital teklifinizi daha fazla dönüşüm sağlamak için nasıl daha iyi uyarlayabileceğimizi anlamak için verileri derinlemesine inceliyoruz. Her şeyden önce, uzman ekibimiz size en ticari yararı sağlamak için testlere odaklanıyor.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu RekClick
RekClick’in CRO Hizmetleri
A / B Testi

Bazen ‘ayrık test’ olarak adlandırılan A / B testi, bir sayfanın veya öğenin iki sürümünü, hangisinin istenen bir hedefe karşı en iyi performansı gösterdiğini karşılaştırmak ilkesidir. A / B testi genellikle harekete geçirici mesaj (CTA) düğmesi değiştirme gibi basit, pratik testlerle ilişkilidir

Çok Değişkenli Test

A / B testinin bir adım ötesinde, çok değişkenli testler bunun yerine sayfanın birden çok öğesini veya bölümünü değiştirmeye çalışır. Örneğin, her üçünün de ideal karışımını bulmak için bir web sayfasının hem görüntülerini, içeriğini hem de CTA düğmesini test edebilirsiniz

Yönlendirme Testi

Bir adım daha ileri gidersek, bir yönlendirme testi, bir sayfanın farklı sürümlerinin birbirine karşı nasıl performans gösterdiğini görmek istediğimiz zamandır. Örneğin, tamamen yeni bir ürün sayfası veya iletişim sayfası

Web Sitesi Kişiselleştirme

En son yazılımı kullanarak, CRO ekibimiz, bir dizi kapsamlı kritere dayanarak bireysel ziyaretçiler için kişiselleştirilmiş deneyimler oluşturabilir.

Kullanıcı Kayıtları

Bir ısı haritasından daha iyi ne olabilir? Sitenizle etkileşime giren kullanıcıların gerçek video kayıtlarına ne dersiniz? Bu kayıtlar, bir kullanıcı yolculuğundaki ağrı noktalarının belirlenmesine yardımcı olur

Heatmaps

CRO testlerimiz, Google Analytics gibi kaynaklardan elde edilen niceliksel verilerle bilgilendirilir, ancak görsel ısı haritaları, kaydırma haritaları ve konfeti (tıklama) haritalarını üretmek için çeşitli yazılımlar kullanmak isteriz, böylece kullanıcıların olmanın ötesinde onların nasıl davrandıklarını deneyimleyebilirsiniz.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonunu Neden Düşünmelisiniz?

Özellikle işiniz için benzersiz CRO avantajları bir dizi olabilir, ancak daha fazla kullanıcı dönüştürmek için web sitenizi optimize iyi bir fikir neden birkaç evrensel nedenleri vardır.

  1. Reklam bütçenizi artırmaktan daha uygun maliyetlidir. Mevcut reklamcılık etkinliğiniz için edinme başına maliyet rakamlarınızı da büyük olasılıkla düşürecektir.
  2. En iyi web siteleri, kitlenize uygun olarak sürekli olarak gelişir.
  3. CRO, daha fazla sayıda doğru müşteri türünü hedeflemenize ve yanlış kitlelere hitap etmekten kaçınmanıza olanak tanır.
  4. Kitlelerinizin tercih ettiği görüntüler veya müşterilerinizle en çok yankılanan dil olup olmadığı konusunda daha geniş pazarlama stratejinizi bilgilendirebilecek öğrenimler toplayacaksınız.
  5. Kullanıcılarınız size teşekkür edecek. Sonuçta, onlar için de hayatı kolaylaştırıyorsunuz.

Basitçe söylemek gerekirse, hedef kitlelerinizin çevrimiçi olarak nasıl davrandıklarından emin değilseniz, onları rakiplerinize kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

% 28

Şirketlerin çevrimiçi dönüşüm oranlarından memnun olduklarını söyleyebilirler.
(eConsultancy, 2017)

% 90

Firmaların çoğu CRO programlarının stratejik hedefleri için ‘değerli’ veya ‘son derece değerli’ olduğunu belirtmiştir.
(Forrester Raporu, Müşteri Değerini En Üst Düzeye Çıkarmak)

İşletmeniz için CRO stratejisiyle RekClick’e güvenmeniz için üç neden.

İşlere Farklı Yaklaşıyoruz

Google Premier İş Ortağı olarak Google Suite’in kapsamlı bir CRO paketi için gerekli tüm araçları sunduğuna inanıyoruz.

Verileri gözlemlemek ve incelemek için Google Analytics’i, sitenize görsel değişiklikler ve testler uygulamak için Google Optimize’ı ve düzenli raporlama için Google Data Studio’yu kullanıyoruz. Bu platformları, çevrimiçi kullanıcı davranışını ısıtmak ve daha fazla izlemek için üçüncü taraf platformlarından oluşan bir seçki ile destekliyoruz. Nihayetinde, diğer CRO ajansları gibi belirli platformlara bağlı değiliz – hangilerinin işletmeniz için en uygun olduğunu anlamanıza yardımcı olacağız.

Deneyimli CRO analistlerimiz, web tasarımcıları, geliştiriciler, organik arama (SEO) ve PPC uzmanlarından oluşan ekiplerimizle yakından çalışır; hizmetimizi birbirinden ayıran, aksi takdirde mümkün olmayacak olan müşterilerimiz için sonuçlar elde etmemizi sağlayan çapraz kurumlar arası bir yöntem.

Deneyimimiz Var

RekClick’te, yararınıza kullanabileceğiniz zengin bir CRO uzmanlığına sahibiz. Ödüllü dijital tasarımcılardan ve web geliştiricilerinden, endüstrilerinin ön saflarında faaliyet gösteren dijital pazarlama stratejistlerine kadar. Dışarıdan temin edilen hiçbir şey için endişelenmenize gerek yoktur ve uzman ekibinize tam erişiminiz olacaktır.

Takımlar arasındaki bu işbirlikçi yaklaşımın, bir kişiden her şeyi yapmasını istemekten daha iyi çalıştığına inanıyoruz. Birden fazla sektördeki bu deneyim ve uzmanlık kombinasyonu sayesinde, üstlendiğimiz CRO çalışmasının web sitenize gerçekten yardımcı olduğundan ve tüm disiplinler tarafından değerlendirildiğinden emin olabiliriz.

CRO modelimiz, mevcut pazarlama ve web müşterilerimize RekClick’te hizmet verdi ve uzun süredir devam eden müşterilerimizin çoğunun web sitelerini ve reklam kampanyalarını ilerletmek için CRO’yu seçtiğini belirtmekten gurur duyuyoruz.

Veriye Dayalıyız

Başarının varsayım ve tahminde olduğuna inanmıyoruz ve bunun yerine kullanıcılarınızın nasıl davrandığını gerçekten anlamak için kullanıcı davranış izleme ve ısı haritalarıyla birlikte kitle verilerinin ve öngörülerinin bir karışımını kullanıyoruz.

Başka bir yerde CRO gerçekleştirdiyseniz, testin web sitenizle ne kadar alakalı olduğu veya daha da önemlisi, reklamınızı nasıl elde edeceğini dikkate almadan çok sık test ve denemelerin standart ve rafta olduğunu hissedeceksiniz hedefler.

Kitle verilerini ve davranış izlemeyi kullanarak, müşterilerinizin ve kitlelerinizin şu anda web sitenizle nasıl etkileşime girdiğini anlıyoruz ve tüm testlerimizi, deneylerimizi ve hipotezlerimizi bu öğrenimlere dayandıracağız. Raf testlerine gerek yok. Bunun yerine, web sitenizin dönüşüm oranını artırmaya yardımcı olmak için, tek bir hedefi göz önünde bulundurarak ısmarlama bir CRO yaklaşımınız olacaktır.

Web Sitesi Kişiselleştirmesine Giriş

CRO ekibimiz artık web sitenizde kişiselleştirilmiş deneyimler oluşturmak için en son optimizasyon yazılımını kullanabiliyor. Ziyaretçi beklentileri gelişmeye devam ediyor ve birçoğu artık bir web sitesinin deneyimlerini kişiselleştirmesini bekliyor. Markalar artık kullanıcıların konumu, yaşı, cinsiyeti ve hatta Google’a yazdıkları arama terimiyle ilgili içerik, ürün ve görüntü gösterebiliyor. web sitesini bulmak için.

Web sitesi kişiselleştirmenin tüm müşteriler için CRO stratejimizin bir parçası olduğunu düşünüyoruz ve yalnızca müşterilerinin kim olduğunu değil, web sitesi deneyimini bu ziyaretçilere en uygun şekilde nasıl uyarlayabileceğimizi en iyi şekilde anlamak için markalarla çalışmak istiyoruz ve nihayetinde daha fazlasını müşterilere dönüştürün.

Google-Premier-Partner
En yeni reklam özelliklerine, sektör güncellemelerine, arama eğilimi verilerine erken erişim ve özel olarak Google’dan sürekli desteğe sahip Google’ın önde gelen iş ortağı ajansıyız.
Telefon:+90 (212) 269 95 96