Google Analytics

Google Analytics Nedir?

Herhangi bir web siteniz varsa, Google Analytics’e ihtiyacınız olabilir. İster ulusal bir e-ticaret mağazası olun, isterse potansiyel müşteri odaklı bir KOBİ olun, Google Analytics, müşterileriniz ve onlara nasıl yardımcı olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.

RekClick Logo Siyah

En temelde Google Analytics, web siteniz için, müşterileriniz hakkında bilmeniz gereken tüm önemli soruların yanıtlarını içeren bir veri merkezidir. Bir web siteniz varsa, zaten Google Analytics kurmuş olabilirsiniz.

Bu verileri kapsamlı bir şekilde kurmak, uygulamak, yorumlamak ve raporlamak için gereken zaman ve becerilere sahip olmak birçok işletme için zor olabilir. Bununla birlikte, Google Analytics’te yakalanan veriler ve bilgiler, işletmenizin müşteriler için doğru zamanda, doğru cihazda ve doğru mesajla orada bulunmasını sağlayarak rekabet avantajı sağlamaya yardımcı olacaktır.

Google Analytics size ne tür bilgiler söyleyebilir?

İzleyici

Google Analytics ile kullanıcılarınızın kaç yaşında olduklarını, yaşadıkları şehir, ilgi alanlarının ve hobilerinin neler olduğunu ve web sitenizi kaç kez ziyaret ettiklerini öğrenebilirsiniz.

Teknoloji

Ayrıca, tam telefon modeline kadar bile kullanıcıların açık oldukları cihazı öğrenebilirsiniz. Kullanıcıların ekran boyutlarını bile söyleyebiliriz.

Müşteri Kazanımı

Analytics size tam olarak müşterilerinizin nereden geldiğini söyleyebilir. İster Facebook ister Google olsun. UTM izleme sayesinde, hangi e-posta kampanyasının, reklamın veya Facebook yayınının sizin için en yeni işi oluşturduğunu bile söyleyebilirsiniz.

Kullanıcı Yolculuğu

Kullanıcıların sitenizde tam olarak nasıl davrandığını da anlatabiliriz. Nereye iniyorlar, hangi sayfaları ziyaret ediyorlar ve hangi sayfaları terk ediyorlar. Bu bilgiler web sitenizi optimize etmemize ve geliştirmemize yardımcı olur.

Web Sitesi Performansı

Belki de en önemlisi, web sitenizin hangi bölümlerinin müşterilerle iyi performans göstermediğini görebiliriz. İster yavaş yüklenen bir sayfa isterse kötü dönüşüm sağlayan bir form olsun, Google Analytics varsayımlar yerine veri sağlayabilir.

Kullanıcı Davranışı ve İşlemleri

Hedef ve etkinlik izleme aracılığıyla, kullanıcıların web sitenizde hangi işlemleri tamamladığını da söyleyebiliriz. Bir sepete ürün ekliyor, video izliyor, form dolduruyor veya satın alma işlemini bırakıyor.

Google Analytics İşletmenize Nasıl Yardımcı Olabilir?

Akıllı bir şekilde kullanıldığında, Google Analytics, müşterileriniz hakkında tüm web sitenizi veya pazarlama stratejinizi şekillendirmek ve hatta daha geniş iş modelinizi bilgilendirmek için kullanılabilecek veriler sağlayabilir.

Google Analytics’teki işletmelere sunulan veriler, varsayım odaklı bir uygulama yoluyla çalışmayı önlemeye yardımcı olur ve bunun yerine veriye dayalı bir metodoloji üzerinde çalışmanızı sağlar.

Karar verme sürecinde kitle verilerini kullanarak, bir pazarlama stratejisinin veya iş modelinin her zaman müşterilerini göz önünde bulundurmasını ve sonuç olarak bilinçli ve düşünülmüş kararlar almasını sağlayabiliriz. Bize müşterilerinizin kim olduğunu, nasıl davrandıklarını, neyi sevdiklerini ve neyi sevmediklerini gösteren verilere odaklanarak, ağırlıklı olarak tahmin çalışmasına dayanan bir pazarda rekabet avantajı elde edebiliriz.

% 65.6

BuildWith parçalarını Google Analytics kullanan en iyi milyon web sitesinden

(BuiltWith, Nisan 2018)

% 74.9

BuildWith parçaları Google Analytics kullanan en iyi 100.000 web sitesinden

(BuiltWith, Nisan 2018)

UYGULAMA

EĞİTİM

RAPORLAMA

WEB SİTESİ ve PAZARLAMA OPTİMİZASYONU

Google Analytics, web sitenizi bir üst seviyeye taşıyabilen güçlü bir araçtır

Bununla birlikte, Google Analytics’i kurmak, verileri deşifre etmek, bilgileri raporlamak ve proaktif önerilerde bulunmak için gereken zamana ve deneyime sahip olmanın, özellikle de web siteniz ürün satıyor veya ilgileniyorsa, birçok işletme için her zaman mümkün olmadığını takdir ediyoruz. işlemler.

Uzman ekibimiz uçtan uca kurulum ve Google Analytics kurulumu, e-ticaret izleme ve rapor oluşturma konularında destek sağlayabilir. Hatta bu verileri gerektiği şekilde haftalık veya aylık olarak raporlayabilir ve devam eden web sitesi optimizasyonu ile pazarlama kampanyaları ve etkinliğiyle ilgili bilgilendirilmiş, dikkate alınan öneriler sunabiliriz.

Google Analytics uygulamamızın, E-ticaret kurulumunuzun ve raporlama hizmetimizin, işletmenizin müşterilerinize doğru zamanda doğru mesajla ulaşmasını sağlamaya nasıl yardımcı olabileceğini görmek için bugün ekibimizin bir üyesiyle konuşun.

Google-Premier-Partner
En yeni reklam özelliklerine, sektör güncellemelerine, arama eğilimi verilerine erken erişim ve özel olarak Google’dan sürekli desteğe sahip Google’ın önde gelen iş ortağı ajansıyız.
Telefon:+90 (212) 269 95 96