UX ve UI Testi

Kullanıcı Testi

Kullanıcı testi başarı ve başarısızlık arasında fark oluşturabilir.

RekClick Logo Siyah

En iyi web sitelerinin hepsinin ortak bir yanı vardır; hepsi sadece ziyaretçilerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Test Edin, Hassaslaştırın, Sonra Tekrar Test Edin

Çoğu zaman, potansiyel olarak şaşırtıcı web sitesi projelerinin saptığını görüyoruz, çünkü proje bir işletmenin müşterileri hakkında tutabileceği iç varsayımlara çok fazla odaklanmaya başlıyor ve son kullanıcıların görüşlerine, görüşlerine ve içgörülerine yeterli değil. Web sitelerinin bir grup müşterisi veya müşterisi ile tam olarak test edilmesini ve denenmesini sağlamak için müşterilerimizle yakın bir şekilde çalışmaya inanıyoruz.

Kullanıcı testi, yayına giren tüm web sitelerinin en önemli kişilere sahip olmasını sağlamaya yardımcı olur: son kullanıcılar. Müşterilerimizle birlikte çalışarak, müşterilerimizle kullanıcı testi oturumları düzenlemeye çalışıyoruz, böylece yeni web sitesiyle etkileşime girdiklerinde bir grup müşterisiyle veya müşterisiyle zaman geçiriyoruz.

Uzman tasarımımız, UX ve geliştirme ekiplerimiz, kullanıcı ilerledikçe yolculuktaki olası dikkat dağıtıcı unsurları veya aksaklıkları tartışmak için hazır olacak. Bu kullanıcı testi aşamasında geçirilen süre, web sitenizin lansmanında en büyük başarıyı elde etmek için çok değerli olabilir.

RekClick olarak, kullanıcı testi söz konusu olduğunda iki farklı seçenek sunuyoruz.

Gerçek insanlarla, gözlerinizin önünde web sitesi testi.

Gerçekten, müşterilerin ve önemli kitlelerin canlı yayına başlamadan önce web sitenizle nasıl etkileşime gireceğini bilmek istiyorsanız, web sitenizi ilk kez test etmek için belirli bir kullanıcı grubunu getirmekten daha iyi bir şey yoktur.

Bu oturumlar Rekclick ekibimiz tarafından planlanır, düzenlenir ve yönetilir ve test için hazır olup olmadığınızı veya ödüllü dijital tasarım, web ve sitemize bırakmak isteyip istemediğiniz tamamen size bağlıdır. UX takımları. Oturumlardan önce, bireylerin test etmesini istediğimiz birkaç senaryo oluşturabilmemiz için sitenizdeki mevcut kullanıcı yolculuğunu ve mevcut kullanıcı davranışını tam olarak denetlemek için zaman ayırıyoruz. Daha sonra bu oturumları sizin adınıza gerçekleştireceğiz ve kullanıcılara web sitesi aracılığıyla çalışırken bir dizi soru ve soru soracağız.

Diğer bazı ajansların aksine, testi yapmak için tanıdığımız insanları seçmeyeceğiz. Bunun yerine, her bir testin kitlenizi ve müşterilerinizi temsil eden halkın bir üyesi olacağından emin olabilirsiniz. Bu test oturumlarının sonuç çıktısı, web sitesi ile etkileşime giren kullanıcıların görsel ekran kayıtları, geri bildirimleri ve test oturumlarını takiben kendi analiz ve önerilerimizin ek bir belgesidir.

En son endüstri teknolojilerini kullanarak uzaktan kullanıcı testi.

Müşterilerimiz için mevcut olan diğer seçenek, web sitelerini veya belirli sayfaları veya bölümleri, bir dizi platform ve araç aracılığıyla uzak kullanıcılarla test etme yeteneğidir.

Doğal olarak, uzaktan kullanıcı testi, daha az maliyetli bir çözüm olması nedeniyle genellikle yararlıdır ve yine de avantajları vardır. Web siteniz hala gerçek kişiler tarafından test edilecek ve web sitesini test edecek kullanıcıları seçme konusunda hala önemli bir kontrolümüz olacak. Gerçekten de, mevcut kullanıcı yolculuğu verilerini değerlendirmede ve yüz yüze test oturumu yapıyormuş gibi aynı kapsamlı ayrıntılarla senaryoları planlamada hala aynı süreci sürdüreceğiz.

Uzaktan kullanıcı testi için bir dizi platform kullanarak, mevcut bir web sitesinin bir alanını test etmek isteyen veya daha küçük ölçekli testler yapmak isteyen markalara daha uygun maliyetli bir çözüm sunabiliyoruz. Bu seçenek, çok sayıda kullanıcıyla tam, kapsamlı bir web sitesi test oturumuna ihtiyaç duymayan müşteriler için kesinlikle yararlıdır.

Kullanıcı Testinin Yararları

Kullanıcı testi oturumlarımız, web sitenizi ve kullanıcı yolculuğunuzu iyileştirmek için size net ve eyleme geçirilebilir bilgiler sunar.
Ortaya çıkan herhangi bir tasarım, geliştirme veya CRO çalışmasını kolaylaştırmak istiyorsanız, bu kullanıcı test oturumlarının çıktılarını ve analizlerini net ve takip edilmesi kolay olacak şekilde tasarlarız.

Tabii ki, bir kullanıcı test oturumundan en iyi doğal ilerlemenin, web sitesindeki kullanıcı yolculuğunu iyileştirmeye ve süreçleri düzene sokarak istenen işlemi yapan kişi sayısını artırmaya devam ederken dönüşüm oranı optimizasyonunu (CRO) dikkate almak olduğuna inanıyoruz. Benzer şekilde, birçok müşteri, devam eden web sitesi bakım ekibimiz ProSupport’un, kullanıcı test oturumlarını takiben web sitelerinde ortaya çıkan değişikliklerin, değişikliklerin veya değişikliklerin uygulanmasına harika bir şekilde yardımcı olduğunu düşünmektedir.

Google nitelikli dijital Strategy & Insights ekibimizle ÜCRETSİZ ilk danışma ve ısmarlama kullanıcı test planı.

Ekibimizden birinden işinizi, amaçlarınızı ve ticari hedeflerinizi anlamaya başlamasını isteyin ve web siteniz veya çevrimiçi projeniz için kullanıcı test oturumları planlamaya başlayabiliriz.

İster yayınlanmak üzere olan bir web siteniz olsun, ister web sitenizin bir bölümünü güncelleyip kitlelerin nasıl tepki vereceğini bilmek istiyorsanız, Strateji ve Analiz ekibimiz, sitenizi kapsamlı bir şekilde test ettiğimizden emin olmanıza yardımcı olabilir.

Tekrar test ederek, hassaslaştırarak ve test ederek yeni sayfalar, bölümler veya web siteleri başlatma potansiyel etkisini veya riskini en aza indirebiliriz.

Sırada Ne Var?

Hazırsanız Başlayalım!