Posted on / by mustafacelik / in Google Adwords, Google Adwords Reklamı, Google AdWords Reklamı, Google Reklam, Google Reklamı, Reklam, Reklam Ajansı

Reklam Sektöründe Google AdWords’ün Önemi

Reklam Sektöründe Google AdWords’ün Önemi

Kişisel veya İşletmenize Ait Olan Reklamların Google Tarafından Yayınlanması

Google reklam dünyasında önemli bir role sahiptir. Arama motorları arasında en yaygını olan Google reklam sektöründe de en önemli kuruluşlardan biridir. Google reklam sektöründe ise gün geçtikçe büyümeye ve ilerlemeye devam etmektedir. Google’ın sahip olduğu Adwords sistemi ile reklamlarınız (arama motorları arasında en yaygın konuma sahip) Google tarafından milyonlarca hatta milyarlarca kişiye ulaştırmayı hedeflemektedir. Adwords sistemi kişisel veya işletme sahibi reklam verenlerin reklamlarını çok fazla kişiye hızlıca ulaştırmayı sağlamaktadır. Bu sistemle reklamlarınızın çok fazla kişiye ulaşması hedeflenmektedir. Reklam veren kişi veya işletmelerin Google Adwords sisteminin bu kişi veya işletmelere nasıl faydalı olduğunu irdeleyeceğiz.

  • Google Adwords Sistemi ile reklam maliyetlerinizi belirleyebilirsiniz.

Adwords sisteminin en faydalı yönlerinden biri reklam maliyetin oldukça düşük olmasıdır. Öyle ki maliyeti belirlemek sizin elinizdedir. Adwords sistemi ile reklamınızın hedef kitlesini belirlediğiniz kelimelerle daraltabilir ve bu sayede maliyetten tasarruf etmiş olursunuz. Bütçe belirlemesi sizin elinizde olduğu için reklam maliyetinin ne kadar olacağına siz karar verebilirsiniz. Adwords ile yayınlayacağınız reklamların maliyetinin fazla olması durumunda reklamı askıya alabilir, reklamı yeniden yayınlayabilir ve hatta reklamınız için maliyet belirleyebilirsiniz.

Bakınız: Google Reklam Fiyatları, Google Reklam Ücretleri Yazımızı inceleyebilirsiniz.

  • Google Adwords ile reklamlarınızın istatistiklerini her gün takip edebilirsiniz.

Adwords sisteminin en önemli ikinci faydası ise reklamlarınızın istatistiklerini gün ve gün takip edebilmenizdir. Adwords istatistiklerine göre reklamınızın gösterimleri, reklamlarınızı tıklanmaları ve reklamlarınızın hangi kitleye (hangi ülkelerde görüntülendiği gibi) ulaştığını görebilirsiniz. Ayrıca reklamınızın bu istatistiklerine göre reklam ile alakalı olmayan arama kelimelerini engelleyebilirsiniz. Tüm bu istatistikler sayesinde reklam maliyetinizi düşürebilirsiniz.

  • Google Adwords ile Hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz.

Google çoğu zaman arama motoru kullanıcılarından daha ince ve dikkatli düşünmektedir. Nitekim arama moturunu kullananların kullandığı kelimelerin reklamınız ile bağdaşıp, bağdaşmadığını anında incelemektedir. Bununla birlikte reklamınızı doğru kitleye ulaştırmaktadır. Arama motoru kullanıcılarına aradıkları kelimeler karşısında doğru reklamı anında göstermektedir. Adwords reklam verenin reklamlarının belirli bir kitleye veya hedefe ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Adwords kitle ve hedeflerle size istediğinizi elde etmenize yardımcı olmaktadır.

Google Adwords Sisteminin Reklam Veren Sizlere Ne Şekilde Faydaları Olacaktır.

  • Kişisel veya İşletmenize Ait olan web sitelerinizi daha fazla kişiye ulaştırın.

Adwords sistemini kullanan reklam verenlerin sahip olduğu web sitelerine organik trafik akışı gelmektedir. Organik trafik akışından kasıt gerçek kişilerin reklam verenin sitesini görmesi ve bunun sonucunda ise bu kişilerin reklam verene ulaşmasına katkı sağlamaktadır.

  • Adwords ile E-Ticaretinizi Arttırın.

Günümüzün en yaygın alışveriş sistemlerinden biri E-Ticaret’dir. Adwords ile E-Ticaretinizi arttırabilirsiniz. Google reklam sistemini kullanarak sitenizde satacağınız ürünleri yayınlayabilir ve bu ürünlere alıcılar bulabilirsiniz. Yapılan bir araştırmaya göre internet üzerinden yapılan alışverişlerin çoğu arama motorları üzerinden aramalar ile yapılmaktadır. Google gibi büyük bir arama motorunda reklamlarınızın yayınlanması ürünlerin çabuk satılmasını sağlayacaktır. Ayrıca sizin için sürekli alışveriş yapan alıcılar kazandıracaktır.

  • Adwords Sistemi ile Sonuçlarınızı Kontrol Edin.

Google Adwords ile çalışmaya başladığınız an itibari ile reklamınızın ulaştığı sonuçları göreceksiniz. Bunun yanı sıra Adwords kullanarak reklamınızın ne kadar görüldüğü, ne kadar tıklandığı ve hangi kitleye ulaştığını raporlayabilirsiniz. Bu raporları saatlik, günlük, haftalık ve aylık gibi bazlarda detaylandırabilirsiniz. Bu raporları isterseniz bilgisayarınıza indirerek saklayabilirsiniz.

Google Adwords sistemini kullanarak reklam vermenin sağladığı tüm bu fırsatlardan sizde faydalanabilirsiniz. Rekclik Adwords Ajansımız ile çalışarak her alanda doğru karar vermiş olursunuz. Adwords reklamı kullanarak gelişen internet ortamında varlığınızı sizin için biz sürdürürüz. Bu sayede sizde bu ortamda kalıcı olursunuz.

Tags:

Bir cevap yazın