Posted on / by mustafacelik / in Genel, Google Adwords, Google Adwords Reklamı, Google Reklam, Google Reklamı, İnternet Reklamcılığı, İnternette Reklam Vermek, Reklam, Reklam Ajansı, Reklam Fiyatları

Google Adwords Reklam Uzantıları

Google AdWords Reklam Uzantıları

Google Adwords Reklam uzantıları sizin reklamlarınıza ek olarak işletmeniz veya siteleriniz ile ilgili bilgileri sunmaktadır. Adwords Reklam Uzantıları olarak reklamınızda varsa size ait iletişim numaraları, adres bilgileriniz ve diğer web sitelerinizi bağlantılarını ekstra bilgi olarak reklamınızda gösterilmektedir. Google Adwords Reklam Uzantısı internet üzerinden yaptığı iş için müşteri bulmak isteyen herkes için en etkili ekstra bir özelliktir. Google Adwords Reklam uzantıları hem otomatik hem manuel olarak reklamınıza entegre edilmektedir. Bu özelliği kullanmak işin profesyonellerinin yapacağı bir iştir. Bu özellik hakkında tam bilgisi olmayan kişilerin bu özelliği aktif etmeleri olası sıkıntıları da yanında getirmektedir.

Reklam uzantıları kullanarak alakalı reklamlar oluşturma
Reklam uzantıları, metin reklamların içerdiği yararlı ve alakalı ek bilgilerdir. Reklam görünürlüğünü ve tıklama oranlarını artırmak için
reklam uzantıları ekleyin. Bazıları belirli işletme türleri için daha uygun olan farklı reklam uzantısı türleri mevcuttur. Bazı uzantılar
manuel olarak eklenebilirken bazıları da otomatiktir. Çoğu uzantı sadece birkaç kolay adımla kampanya düzeyinde oluşturulur. Hem
işletmeniz hem de son kullanıcı için faydalı olacak en hedef odaklı metin reklamları oluşturmak için alakalı tüm reklam uzantılarını
ekleyin.

Google AdWords Reklam Uygulama Uzantısı Google AdWords Reklam Yer (Adres) Uzantısı

Google Adwords Reklam uzantıları reklamınızı daha iyi yayınlamak için bulunduğunuz yere göre benzer reklam uzantılarını, arama kriterlerini kullanarak reklamınızın daha çok görünmesini sağlamaktadır. Bu özelliğin en önemli faydaları şöyledir.

  • Reklamınız daha fazla ve daha sık görünür duruma gelmektedir. Google Adwords Reklam Uzantıları reklamınızın görünürlük durumunu iyileştirmektedir.
  • Reklamınız daha fazla değere sahip olmaktadır. Google Adwords Reklam Uzantıları çoğunlukla reklamınızın görünürlüğünü arttırdığı gibi bu reklama tıklayan kişi sayısını da arttırmaktadır. Bununla birlikte reklamınıza tıklanma sayısını da arttırmaktadır. Reklamlarınız sonucunda işletmenize ait telefon numaraları, adres ve diğer web siteleriniz hakkında bilgilerinizi reklamı görenlere bilgi vermek amacıyla göstermektedir. Tüm bunlarla birlikte reklamı gören olası potansiyel müşterileriniz sizinle iletişime geçmektedir.

Google AdWords Reklam Uzantıları Nasıl Çalışmaktadır?

Google Adwords, reklamınızın uzantısını, reklamınızın oldukça fazla sayıda görüntülenmesini ve ayrıca reklamınızın sıralamalarda uzantılarının oldukça sık görünmesi için birden fazla uzantı ile göstermektedir. Google Adwords Reklam uzantısı eklemek reklamınızda uzantıların kesin olarak gösterileceği anlamına gelmemektedir. Reklam uzantılarınızı Adwords hesabınızda bulunan reklam uzantıları bölümünden takip etmelisiniz. Eğer ki reklam uzantınızın sıklıkla yayınlanmasını istiyorsanız uzman ekibimizle birlikte bizimle çalışabilirsiniz. Reklam uzantınız gösterilmeden önce minimum düzeyde reklam uzantısı sıralamanız dikkate alınmaktadır. Reklam uzantınızın gidişatına göre uzantının sıklıkla gösterilmesi için teklif sunabilir, reklam uzantınızı daha kaliteli hale getirebilirsiniz. Reklam uzantıları manuel ve otomatik uzantılardan oluşmaktadır. Manuel uzantılar sizin tarafınızdan ayarlanmaktadır. Otomatik uzantılar ise reklam performansınızın arttırılmasını öngören Google tarafından otomatik uzantılar oluşturulmaktadır. Bunun için herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur. Reklam uzantıları reklamlarınız için çok önemli bir özelliktir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi reklamınızda sizinle iletişime geçilecek tüm bilgilerin gösterilmesi sizin potansiyel müşteri portföyünüzü arttırmaya yardımcı olacaktır.

Reklam uzantısı kullanmanın avantajları nelerdir?
Görünürlüğü artırır: Müşterilerin arama sonuçları sayfasında reklamlarınızı fark etmesini
sağlamak için birden çok reklam uzantısı kullanın.
Müşterilere daha fazla bilgi sunar: Müşterilerinizin işletmesini telefonla aramak veya
işletmenin web sitesini ya da kendisini ziyaret etmek isteyen kullanıcılara daha fazla
bilgi sunar.
Daha fazla yatırım getirisi sağlar: TO’yu ve dönüşümleri artırmak için kullanıcılara daha
fazla bilgi verin.

Google AdWords Reklam Uzantıların Fiyatı

Reklam kampanyanız dahilindedir ve reklamınıza uzantı eklemek ücrete tabi değildir. Ancak reklamınızın uzantısının sağlayacağı (gösterim, tıklama ve video reklamları) reklama tabi olan gösterimler reklam ücretlendirmesine tabidir. Yani uzantınız ücretsiz fakat gösterim, tıklama ve video reklamlarına ödediğiniz ücretlendirmeler ücretsiz değildir. Örnek verecek olursak telefon numaranızın gösterilmesi uzantısı, Sms uzantısı veya adresinizin tarifini gösteren uzantılar reklamınızı yapmış olduğu için reklam ücretinden kesilecektir. Google Adwords Reklam Uzantısında Adwords sistemi her reklamınızın uzantılarının tıklama ve gösterimlerinde en fazla iki kere ücretlendirme yapar. Reklam uzantınıza ödeyeceğiniz en fazla tutar uzantı ve reklamınızın durumunu korumak adına gerekli olduğu için minimum ücretlendirme yapılmaktadır.

Reklam uzantıları nerelerde gösterilebilir?
Reklam uzantıları, Arama Ağı’ndaki reklamlarla ve uzantıya bağlı olarak Görüntülü Reklam Ağı’ndaki reklamlarla birlikte gösterilebilir.
Tamamı uygulandığı takdirde hangi uzantılar gösterilir?
Reklam metninde, seçtiğiniz uzantılardan en yüksek performansı gösteren ve en yararlı olanları gösterilir.*
* Sadece örnek amaçlıdır. Reklam sunma ve uzantılar; müşteri, işletme türü ve diğer faktörlere göre değişiklik
gösterir. Google, hiçbir sunum davranışını garanti edemez.
Tüm alakalı uzantıları uygularsanız AdWords otomatik olarak en yararlı kombinasyonu seçer.

Google AdWords Reklam Uzantıları Ne Sıklıkla, Ne Şekilde ve Hangi Zamanda Gösterilir?

Google Adwords sistemi reklamınızın uzantılarını göstermeden önce tüm değerleri hesaplar. Bu hesaplar nasıl yapılır:

  • Reklamınız için verdiğiniz teklifle birlikte reklamınızın açılış sayfasının kaliteli olması ve uzantılarınızın diğer reklam türleriyle olan etkileşimi hesaplanır. Bu hesaplanma Google Adwords’ün reklamınızda uzantıları göstermeden önce minimum düzeyde Reklam Sıralamasına (uzantınız için) ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle reklam uzantınızın gösterilmesi için reklama verdiğiniz teklifi arttırmanız veyahut reklamınızın kalitesini arttırmanız gerekebilir.
  • Google Adwords için arama motorlarında reklamınızın arama sonuçlarındaki konumu da önemlidir.
  • Arama motoru sonuçlarında reklamınızın uzantısı için sınırlı alan bulunmaktadır. Uzantılı reklamlarınız için bu sınırlı alanı kullanmak daha yüksek teklif sunmuş reklam sahipleri ve reklamlar tarafından elde edilmektedir.
  • Reklamınızın teklifi düşük olsa dahi teklifinizi arttırarak reklam uzantınızın pozisyonunu yukarı tekliflere çekmekle birlikte reklam uzantınızın görünürlüğünü %20 ila %50 arasında arttırabilirsiniz. Bu durumda da teklifinizi ve reklam kalitenizi arttırmanız gerekmektedir. Teklifinizi yükseltmeniz sonucunda daha üst sıralarda yer alacağınız için görünürlüğünüz de artacaktır. Fakat arama sıralamalarında ilk sıralarda yer alıyorsanız reklam uzantısı sınırının sizin için geçerli olmadığınızı bilmelisiniz.
  • Google Adwords Reklam uzantılarında bazen uzantılarınızı internet kullanıcıları tarafından yapılan aramalar sonuçlarında reklamınızın uzantısı Google Adwords tarafından reklamın üzerinde gösterilebilmektedir.
  • Google Adwords reklam sisteminde aktif hale getirdiğiniz tüm reklam uzantıları genellikle reklamınıza en uygun, en iyi performansı gösteren ve ayrıca sizin reklamınıza en faydalı olan uzantı biçimini Google Adwords sizin için seçerek göstermektedir.
  • Google Adwords Reklam uzantıları aramalarda reklamlarınızla birlikte görüntülenmektedir. Ayrıca reklamınızın uzantısının gösterileceği ülke faktörü de uzantınızın biçimine göre değişmektedir.

 Nitekim Google Adwords Reklam Uzantısı reklam verenler için ayrıca bir öneme sahiptir. Bu sistem hakkında daha ayrıntılı bilgi almak, reklamınıza uzantıları ekleme ve uzantılarınızın daha sık gösterilmesini sağlamak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

AdWords Partner Ajansı : RekClick

İletişim: 0212 269 95 96

Kaynak : AdWords

Tags:

Bir cevap yazın